Legimi – wypożyczalnia książek w smartfonie, tablecie, komputerze ….

ebooki czytanie książek legimi audiobooki

W cyberprzestrzeni

Przez wiele lat żyłam w przekonaniu, że wiem o wszystkim co dzieje się w internetowym świecie, żadna nowinka mnie nie ominie, a świat niczym nie zaskoczy. Coś się zaczęło zmieniać od kiedy zostałam matką i coś czuję, że będzie się tylko to pogłębiać.  Nie jestem już na bieżąco, a postęp technologi mnie zaskakuje. Komputery, telefony coraz bardziej ingerują w naszą codzienność, coraz więcej oferują, coraz trudniej nad tym nadążyć. Mam wrażenie, że gdzieś w sieci jest coś co by mi ułatwiło życie, zainteresowało treścią, ale nie mogę na to wpaść w natłoku różnych programów i aplikacji, stron, blogów, serwisów.  W gąszczu tego wszystkiego przez przypadek odkryłam serwis z książkami….

cyber, ebook, audiobook, legimi

Zwykłe książki

Uwielbiamy książki tradycyjne, wyjście do biblioteki to nasz mały rytuał. Co najmniej raz w miesiącu udajemy się do niej aby wymienić zbiory. Najpierw Ania zagaduje personel, pyta gdzie znajdzie swoje ulubione serie książek i czy są nowe części, których jeszcze nie czytałyśmy. Potem wybiera książki dla siebie, a ja ładnie proszę, żeby i mi zostawiła z 2-3 książki do wypożyczenia. W ten sposób wychodzimy z 10 lub więcej jak uda jej się przekona panią bibliotekarkę, że z żadnej, ale to żadnej książki nie może zrezygnować.

biblioteka wrocław

Co wieczór czytamy Ani książeczki, ale ze znalezieniem czasu na te moje już nieco gorzej. Ubolewam nad tym bardzo, ale jak już pisałam w poście o audiobookach, żeby czytać książkę trzeba poświęcić jej całą uwagę, mieć dwie wolne ręce i chwilę dla siebie, a z tym czy dziecku, pracy i obowiązkach domowych bywa ciężko.

Wyjeżdżając na długi weekend czerwcowy zapomniałam zabrać książek, zawsze zabieram kilka do czytania w wolnej chwili, których mam oczywiście nadzieję mieć sporo podczas takiego wyjazdu. Do tego audiobook w telefonie „do sportu i gotowania”.  Tym razem niestety książki zostały na stole w domu.  Miałam w końcu czas, ale nie miałam książek. Smutek, lekka rozpacz, tyle miałam do przeczytania, tyle na to czekałam, a tu klops. Wtedy na instagramie mignęła mi u kogoś książka „Sztuka zwycięstwa” Phila Knighta, która chodziła za mną od dawna, a w bibliotece nie mogłam na nią trafić.  No, ale przecież mamy 21 wiek, mamy eooki!!! kobieto, znajdź, zapłać, ściągnij i już. Eureka !

książki ebook biblioteka wypożyczalnia

Ebooki – Legimi

Kobieta wzięła komputer wklepała tytuł, autora, plus słowo ebook i wyskoczyło jej … Legimi.

Weszła, obczaiła i dostała dostęp na 7 dni gratis. Uśmiech zagościł na twarzy kobiety.

Miałam już książkę w telefonie, a nawet kilka innych, nagle okazało się, że telefon jest super nie tylko na audiobooki, ale i na ebooki.  Czytanie może nie jest najwygodniejsze, ale ma jeden duży plus. Jest dostępne niemal wszędzie, w każdej chwili i po ciemku. Książki nie nosimy ze sobą cały czas, a telefon tak, długa kolejka w biedronce – można poczytać, nuda na placu zabaw – czytamy, usypiamy dziecko w ciemnym pokoju – można poczytać.   Dostęp do wersji full wypas (ebooki i audiobooki) na Legimi kosztuje ok 40 zł miesięcznie, czy to dużo czy mało, musicie sobie sami odpowiedzieć.  Biorąc pod uwagę, że zwykła książka kosztuje ok 30-40 zł za sztukę mi nie wydaje się to wygórowana cena. Jednak zrezygnowałam z dostępu, w bibliotece nadal czekało na mnie wiele książek, które chciałam przeczytać, a do których dostęp jest darmowy.

W Legimi są również audiobooki, istnieje nawet możliwość, płynnego przechodzenia pomiędzy audiobookami, a ebookiem. Niestety wybór audiobooków nie jest duży, a aplikacja nie działa z nimi najlepiej. Próbowałam kilka książek i żadna nie działała jak powinna.

legimi, wypożyczalnia książek, ebook, e-book, audiobook
legimi,wypożyczalnia książek

Legimi za darmo

Wchodząc na stronę biblioteki wrocławskiej spotkała mnie miła niespodzianka. Wystarczy w bibliotece poprosić o kod dostępu do Legimi i dostajemy dostęp do wirtualnych książek za darmo. Teraz wypożyczam książki z biblioteki nie wychodząc z domu.  Świetna opcja, aby zawsze mieć coś fajnego do czytania pod ręką. Jedyny mały minus to rozgrzebywanie kilku książek jednocześnie. Jedną słucham, drugą czytam tradycyjnie, a trzecią elektronicznie.  No, ale po to chyba tak to wszystko idzie do przodu, żebyśmy mogli wypożyczyć książkę z biblioteki nawet stojąc w kolejce w markecie….

legimi, wypożyczalnia książek, ebook, e-book, audiobook
legimi – wypożyczalnia książek
legimi, wypożyczalnia książek, ebook, e-book, audiobook

 

 

 

 

  • Ugotowanepozamiatane.pl

    Właśnie się zastanawiałam nad taką usługą, bo nie mam gdzie już kłaść papierowych książek – dzięki za recenzję

  • Z Legimi przeczytałam już kilkanaście książek (nigdy nie słuchałam tam audiobooków, więc nie wiem jak radzi sobie z nimi aplikacja; z e-bookami nie miałam nigdy problemów). Aplikacja jest prosta w obsłudze. No i ta biblioteka ciągle z nami w telefonie 🙂

  • Dla mnie zdecydowanie zdecydowanie papier. Choć zajmują w domu miejsce na półkach, to raczej nie zamienię ich na te elektroniczne. 😉

  • Jestem uzalezniona od audiobookow, bo ciagle ich slucham – jak gotuje, sprzatam, przed zasnieciem. Ale wlasnie sa dosyc drogie, albo aplikacje nigdy nie dziala dobrze…. Papierowe ksiazki kocham, ale jak sie podrozuje non-stop to trudno przeciez zabierac ze soba 8 pozycji…