Breaking News
 |  | 

Z innej beczki

Woda a funkcjonowanie organizmu

img-responsive

Jeśli myślisz, że dałbyś radę normalnie funkcjonować bez wody, jesteś w gigantycznym błędzie. Stanowi ona podstawę naszej egzystencji, a tak naprawdę również nasz samych. Nie wierzysz? Przeczytaj niniejszy tekst, żeby przekonać się, jak wielką rolę w Twoim życiu odgrywa woda.

Jak zbudowany jest ludzki organizm?

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, w jak znacznym stopniu jesteśmy zbudowani z wody. U dorosłego człowieka powinna ona stanowić nawet 60% objętości ciała. U dzieci wartość ta jest jeszcze wyższa. Nawet niewielki spadek tej wartości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Najpierw jednak dowiedzmy się, za co odpowiada w naszym ciele woda.

Znaczenie wody w życiu człowieka

Ponieważ składamy się w większości z wody, bierze ona udział we wszystkich procesach, które odbywają się w naszym ciele. Zajmuje się również regulowaniem temperatury ciała i oczyszcza je z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

Co się dzieje, jeśli wody jest zbyt mało?

Niedobór wody potrafi być bardzo szkodliwy i prowadzić do nadciśnienia, bólów głowy, problemów z żołądkiem, a w bardziej drastycznych przypadkach nawet do depresji.

 

woda-a-funkcjonowanie-organizmu

ABOUT THE AUTHOR