Breaking News
 |  | 

Uroda

Witamina A na skórę.

img-responsive

Odkryto że witamina A najskuteczniej poprawia skórę jej elastyczność oraz przyspiesza proces złuszczania naskórka, dzięki czemu zapobiega zmianom trądzikowym.

 

Najsilniej i najskuteczniej działa kwas retinowy, dostępny tylko w preparatach dermatologicznych na receptę. W większości kremów stosuje się retinol powstały z czystej witaminy A, który w skórze ulega przekształceniu do kwasu retinowego. Co dobrego dają w skórze retinoidy? badania dowodzą, że substancje te pobudzają podział i odnowę komórek w głębszych warstwach skóry, stymulują do syntezy włókien kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za sprężystość skóry, chronią je przed zniszczeniem i działaniem wolnych rodników. Ponadto przyspieszają złuszczanie martwych komórek naskórka, co poprawia koloryt skóry, przywraca blask i dobre nawilżenie.

 

Kremu z retinolem używa się tylko na noc, na dzień stosując krem z wysokim filtrem, który chroni przed powstawaniem na skórze przebarwień. Retinoidy co najskuteczniejsze substancje odmładzające, ich odkrywca, profesor Albert Kligman, był ich chodząca reklamą, dożył 93 lat wyglądając relatywnie młodo.Trudno o rewolucje w kosmetologii, pojawiające się co jakiś czas nowe substancje przeciwzmarszczkowe w końcu ustępują miejsca kolejnym wynalazkom jednak absolutnym wyjątkiem jest właśnie witamina A i jej pochodne. Jest to niezaprzeczalnie lider w odmładzaniu skóry.

 

witamina-a-na-skore

ABOUT THE AUTHOR