Breaking News
 |  | 

Uroda

Zniszczone końcówki włosów

img-responsive

Rozdwajające się końcówki włosów są skutkiem niewłaściwej pielęgnacji. Również częste farbowanie przyczynia się do pogorszenia ich stanu. Włosom nie sprzyja także pogoda. Zima, mróz na dworze i częste zmiany temperatury, a także suche powietrze w mieszkaniach wynikające z ogrzewania. Co zrobić, aby zapobiec nadmiernemu rozdwajaniu się końcówek i ich łamaniu?

Na rynku kosmetycznym znajdziemy mnóstwo kosmetyków do włosów, które według zapewnień producentów poprawią ich stan i kondycję. Jednak rozdwojonych końcówek niczym nie skleimy i jedynym sposobem jest ich obcięcie. Istnieją jednak produkty, dzięki którym zapobiegniemy nadmiernej degradacji włosów. Musimy pamiętać o regularnym nawilżaniu włosów. Mogą to być specjalne odżywki do włosów, zawierające w składzie oleje i inne składniki nawilżające. Dodatkowo na końcówki powinniśmy stosować serum nawilżające do włosów, które zabezpieczy włosy delikatną ochronną powłoką, zapobiegając ich niszczeniu. Warto także aby w składzie tego produktu znalazły się lekkie silikony, oleje oraz witaminy.

Na rynku znajdziemy tego typu produkty przeznaczone do różnego rodzaju włosów. Mogą mieć działanie wygładzające, chroniące przed wysoką temperaturą oraz zawierające filtry UV, co zapewni dodatkową ochronę w sezonie letnim.

zniszczone-koncowki-wlosow

ABOUT THE AUTHOR