Breaking News
 |  | 

Uroda

Dieta odchudzająca

img-responsive

Zdrowa dieta odchudzająca jest to restrykcja żywieniowa polegająca na wypracowaniu odpowiedniego deficytu kalorycznego, przy stosowaniu diety odchudzającej zalecana jest również aktywność fizyczna która przyspieszy efektywność w stosowaniu jej.

 

Prawidłowo zbilansowana dieta odchudzająca powinna dostarczyć do organizmu niezbędnych witamin i makroskładników aby funkcje organizmu nie były zaburzone. Plan żywieniowy wspomagający odchudzanie powinien zostać ułożony przez dietetyka który uwzględni jaki deficyt kaloryczny będzie dla nas bezpieczny oraz powinien zawierać produkty nisko przetworzone w oparciu o nasze upodobania żywieniowe, dieta ułożona w ten sposób pozwoli na uniknięcie psychicznego głodu w organiźmie jako reakcji na nagłe ograniczenia a tym samym na uniknięciu efektu jojo.

 

Właśnie dlatego plan diety odchudzającej powinien być układany indywidualnie w oparciu o deficyt kalorii. Zdrowa dieta odchudzająca najczęściej rekomenduje spadek 1 kg masy ciała na tydzień. Nieprawidłowo ułożona dieta odchudzająca może doprowadzić do niedoborów oraz zaburzeń odżywiania.

dieta-odchudzajaca

ABOUT THE AUTHOR