Breaking News
 |  | 

Uroda

Co warto wiedzieć o peelingu

img-responsive

Bardzo często zastanawiamy się, jak powinniśmy odpowiednio dbać o swoje ciało, jednakże nie można mówić o czymś takim jak „odpowiednia pielęgnacja”, gdyż dla każdej osoby będzie ona wyglądała całkowicie inaczej. Nawet dla tej samej osoby pielęgnacja może różnić się w zależności od aktualnych problemów skórnych. Niemniej jednak podstawą każdej pielęgnacji zawsze jest prawidłowe oczyszczanie twarzy. Żeby prawidłowo oczyszczać twarz, nie wystarczy tylko jej myć, gdyż jest to za mało. Otóż w skórze występują pory, czyli naturalne wgłębienia, w których gromadzą się zanieczyszczenia i martwy naskórek.

Co to jest peeling i czy jest on potrzebny?

Na ratunek naszej skórze przychodzi peeling, czyli specjalny kosmetyk, wytworzony zazwyczaj na bazie żelu myjącego lub kremu, zawierający w swoim składzie drobiny złuszczające. Są to często drobiny syntetyczne lub naturalne, zrobione na przykład z ziaren kawy, cukru, czy też pestek różnych owoców i warzyw. Taki peeling może występować z przeznaczeniem do twarzy, ciała lub ust. W zależności od tego, drobiny danego produktu są mniejsze lub większe, a także zmieniona jest nieco baza produktu. W sklepach dzisiaj dostępne jest całe mnóstwo peelingów o różnych zapachach i smakach w przypadku produktów do ust. Można na przykład zakupić między innymi mandarynkowy peeling do ciała, owocowy peeling do ust, czy też delikatny kwiatowy peeling do twarzy.

Z czego można zrobić peeling?

Z powodzeniem można wykonać taki peeling samemu w domu. Jeśli chodzi o usta, tak naprawdę wystarczy nam jedynie sam cukier, który można nałożyć na palec i wetrzeć go w usta. Działanie będzie bardzo podobne jak w przypadku tych peelingów ze sklepu, choć te ze sklepu mają zazwyczaj przyjemniejszą konsystencję i smak. Żeby poprawić konsystencję takiego domowego cukrowego peelingu, można na przykład wymieszać cukier z miodem, wtedy będzie się on lepiej nakładał. Dodatkowo, żeby uzyskać większe odżywienie ust, można, zamiast miodu wykorzystać dowolny olej roślinny.

 

co-warto-wiedziec-o-peelingu

ABOUT THE AUTHOR