Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak zorganizować wesele krok po kroku?

img-responsive

W momencie gdy się zaręczamy nie zawsze szybko zaczynamy myśleć o ślubie. Prowadzi to do znacznego wydłużenia czasu jego organizacji, ponieważ wiele rzeczy wymaga znacznie wcześniejszego przemyślenia i zaplanowania. Z tego względu już dużo wcześniej musimy pomyśleć o tym kiedy mniej więcej chcielibyśmy wziąć ślub oraz jak ma on wyglądać, aby móc zdążyć do tego terminu. Należy bowiem pamiętać o tym, że wiele rzeczy wymaga znacznie wcześniejszego zorganizowania, na przykład wynajęcie sali weselnej może być konieczne już na rok przed tą uroczystością.

Pierwsze przygotowania

Warto jak najwcześniej zacząć myśleć nad tym kiedy chcemy wziąć ślub, aby nie tylko móc wszystko sprawnie zaplanować, ale także w razie potrzeby uzbierać niezbędne fundusze. Na pierwszym etapie przygotowań powinniśmy nie tylko zastanowić się nad tym ile gości chcemy zaprosić oraz gdzie zorganizować wesele, ale także w przybliżeniu oszacować koszty takiej uroczystości, aby zastanowić się nad sposobem jej finansowania. Na tym etapie powinniśmy też zastanowić się czy ślub chcemy organizować samodzielnie czy z pomocą konsultanta ślubnego.

Wszystko na czas

Organizując wesele musimy zdać sobie sprawę z tego, że niektóre jego elementy wymagają wcześniejszego zaplanowania. Z tego względu warto założyć kalendarz ślubny, dzięki któremu po kolei będziemy zajmować się poszczególnymi elementami. Przykładowo, już na rok wcześniej może okazać się niezbędnym zarezerwowanie sali weselnej oraz podpisanie umów z podwykonawcami takimi jak fotograf, kamerzysta czy zespół muzyczny. Dużo wcześniej powinniśmy również wybrać makijażystę i fryzjera, aby zarezerwować konkretny termin. Poza tym, znacznie wcześniej musimy także zacząć rozglądać się za suknią ślubną, strojem dla Pana Młodego oraz obrączkami ślubnymi. Na 3 miesiące przed ślubem powinniśmy rozesłać zaproszenia do gości, aby na miesiąc przed ostatecznie potwierdzić ich listę i zamówić winietki oraz zarezerwować ewentualny transport i nocleg. Z kalendarzem mamy pewność, że o niczym nie zapomnimy.

jak-zorganizowac-wesele-krok-po-kroku

ABOUT THE AUTHOR