Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Mąka orkiszowa pełnoziarnista – dlaczego warto po nią sięgnąć?

img-responsive

Domowe pieczywo nie ma sobie równych. Każdy, kto chociaż raz próbował upiec na śniadanie świeżutkie bułeczki, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to co prawda zajęcie nieco czasochłonne, jednak zachwyt domowników nad wypiekami, wynagradza wszelkie poniesione trudy. Do domowych wypieków najczęściej używana jest zwykła biała mąka pszenna. Nie jest to najtrafniejszy wybór. Coraz więcej dietetyków zwraca uwagę na to, że w trosce o dobry stan swojego zdrowia lepiej jest unikać spożywania w nadmiarze wypieków z białej mąki. Czym można ją zastąpić? Ciekawą alternatywą może okazać się mąka orkiszowa pełnoziarnista.

Mąka orkiszowa – właściwości

Rozmawiając o właściwościach, jakie posiada mąka orkiszowa, warto zwrócić uwagę zarówno na jej skład, jak i walory smakowe. W składzie orkiszowej mąki można znaleźć białko, błonnik, żelazo, magnez czy witaminy z grupy B. Z kolei smak jej jest delikatny, z orzechową nutą bez cienia goryczy, która charakterystyczna jest dla wypieków z białej mąki. Warto wypróbować mąkę orkiszową do domowych wypieków, zwłaszcza że jej cena nie jest nazbyt wysoka. Mąkę orkiszową można kupić w sklepach z ekologiczną żywnością, choć coraz częściej jest też dostępna na półkach w niemal każdym sklepie spożywczym.

Co można upiec z mąki orkiszowej?

Mąka orkiszowa to doskonały składnik do pieczenia dla osób, którym często wychodzi zakalec. Z nią wreszcie osiągną idealne wypieki, które nie tylko będą pyszne, ale też świetnie będą prezentować się na stole podczas rodzinnych uroczystości. Świetnie smakują ciasteczka z mąki orkiszowej, które z dodatkiem orzechów stanowią doskonały, a przede wszystkim zdrowy zastrzyk energetyczny. Mąkę orkiszową można użyć także jako składnik przy wyrabianiu ciasta na pizzę. Jest to alternatywa dla mąki pszennej białej. Zdrowsza, smaczniejsza i niewiele droższa. Jeżeli chcesz zapewnić swoim bliskim pyszne wypieki, to koniecznie po nią sięgnij. Zdziwisz się, jak smaczne mogą być ciasteczka przygotowane z mąki orkiszowej!

maka-orkiszowa-pelnoziarnista-dlaczego-warto-po-nia-siegnac

ABOUT THE AUTHOR