Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Kącik dla niemowlaka – jak urządzić?

img-responsive

Kiedy oczekujecie przyjścia dziecka na świat, zapewne zdajecie sobie sprawę, z tego, jak ważne jest przygotowanie kącika dla niemowlaka. Co powinno się w nim znaleźć i jak ma wyglądać, aby był zarazem praktyczny i estetyczny? Przeczytaj poniższy artykuł – znajdziesz tu garść niezbędnych wskazówek!

Kącik dla niemowlaka

Jeżeli chcesz wygospodarować kącik dla swojego niemowlęcia w Waszej sypialni, przede wszystkim musisz pomyśleć o tym, gdzie postawisz łóżeczko. Powinna ono być umiejscowione w ten sposób, aby nie utrudniało przejścia ani poruszania się po sypialni. Bardzo dobrym pomysłem jest wyposażenie łóżeczka niemowlęcego w baldachim, dzięki temu nawet jeżeli w pokoju będzie się paliło światło, to dziecku nie będzie ono przeszkadzało. Przy łóżeczku powinna znaleźć się praktyczna komoda, gdzie umieścisz ubranka niemowlęce, pieluchy i podstawowe kosmetyki Jeśli nie masz miejsca na komodę oraz przewijak, kup łóżeczko z szufladami. W szufladach zmieścisz, to co w komodzie: ubranka na zmianę czy pieluchy. Kącik dla niemowlaka powinien być urządzony w zacisznym miejscu, wolnym od przeciągów. Zadbaj też o stosowne oświetlenie. Lepsze jest rozproszone źródło światła, niż jedno, ostre, które nie sprzyja nocnym karmieniom i niepotrzebnie rozbudza zarówno Ciebie, jak i maleństwo. Jeśli masz taką możliwość, zamontuj świetlówki lub regulację mocy oświetlenia. Dzięki temu nocne pobudki będą łatwiejsze, a Ty bez problemu znajdziesz wszystkie potrzebne rzeczy.

Niezbędne akcesoria w kąciku dla niemowlaka

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na fotel do karmienia, kup wygodny, duży rogal-poduszkę. Ułożysz na nim zarówno dziecko, jak i sama się o niego oprzesz podczas karmienia. Jeżeli nie możesz umieścić w kąciku przewijaka, zaopatrz się w przenośną matę – jest ona niezbędna! A kiedy jej nie używasz, możesz po prostu wsunąć ją pod łóżeczko lub postawić z boku. Nie zapomnij też o zabawkach dla malucha. Pluszowy miś czy karuzela służą nie tylko do zabawy – nadają kącikowi malucha przyjemny charakter.

 

kacik-dla-niemowlaka-jak-urzadzic

ABOUT THE AUTHOR