Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Dieta na płaski brzuch

img-responsive

Czy istnieje dieta na płaski brzuch lub na szczuplejsze ramiona? Tak naprawdę istnieją modyfikacje diet, które sprzyjają nieco bardziej angażowaniu tłuszczu trzewnego lub tkanki podskórnej zgromadzonej w okolicy brzucha do spalania, jednak nie należy oczekiwać, że z pomocą diety uda się schudnąć tylko z określonej partii ciała.

Jak schudnąć z brzucha?

Aby odchudzić się w okolicy talii, należy przede wszystkim włączyć zdrową, niskotłuszczową dietę uboższą w cukry proste, które powodują właśnie przybieranie na wadze w okolicach brzucha. Niewskazane będą głównie produkty z białej mąki, które w szczególny sposób lubią odkładać się w postaci oponki. Jednocześnie razem z dietą należy rozpocząć ćwiczenia, które będą angażowały mięśnie proste i skośne brzucha – to ważne, aby razem ze zrzucaniem masy ciała szły w parze również ćwiczenia ujędrniające brzuch i wysmuklają talię. Dobrze jest pomyśleć o różnych formach ćwiczeń rozciągających i relaksacyjnych, które świetnie wysmuklają, bez zarysowywania mięśni na brzuchu.

Jak zadbać o brzuch i ciało jednocześnie?

Najważniejsze jest holistyczne podejście do zdrowia – nie można traktować swojego brzucha tylko jako elementu, który jako jedyny nie pasuje do idealnego obrazka. Jest on częścią Ciebie i Twojej sylwetki. Oprócz tego, że powinien zgrabnie wyglądać, musi też doskonale funkcjonować. Dlatego specjaliści zalecają, by nie skupiać się na odchudzaniu jednej partii ciała, lecz podejść z miłością do całego swojego organizmu. To znaczy – zredukować stres i napięcie w mięśniach, co pozwoli skuteczniej ćwiczyć. Wyzbyć się stresu ze swojego życia, dzięki czemu umysł będzie pracował na wyższych obrotach i będzie bardziej nastawiony na osiąganie wyznaczonych celów. Równocześnie nie wolno za bardzo skupiać się na tych celach, bo to nie one powinny być sensem naszych przemian zdrowotnych, lecz poprawa samopoczucia i dokładne poznanie siebie samego. Jeśli wejrzymy w swój organizm właśnie od tej strony, skupiając się przede wszystkim na swoim wnętrzu, a w dalszej kolejności na uzupełnianiu niedoborów i poprawie funkcjonowania poszczególnych organów, wówczas osiągniemy szczupłą sylwetkę niejako “przy okazji”!

dieta-na-plaski-brzuch

ABOUT THE AUTHOR