Breaking News
 |  | 

Uroda

Dieta karniwora

img-responsive

Dieta karniwora zwana inaczej carnivore diet lub dieta mięsna polega na spożywaniu przez dłuższy czas produktów pochodzenia wyłącznie zwierzęcego, przede wszystkim mięsa oraz jego podrobów ale również jajek i produktów nabiałowych. Do picia dopuszczana jest natomiast wyłącznie woda.

 

Oparcie swojego jadłospisu wyłącznie o te produkty prowadzi do zerowej podaży węglowodanów przez co czerpiemy energię wyłącznie z tłuszczy i białek. Zwolennicy tego stylu żywienia twierdzą iż węglowodany są szkodliwe dla człowieka i należy je wyeliminować. Organizm nie potrzebuje również spożycia owoców, warzyw czy orzechów ponieważ tylko produkty pochodzenia zwierzęcego są dla organizmu pożywieniem w pewnym znaczeniu kompletnym.

 

Pomimo rosnącej popularności dieta nie została poddana zbyt wielu badaniom naukowym a informacje o pozytywnych i negatywnych skutkach możemy czerpać wyłącznie ze świadectw osób które się jej poddały.Lekarze ostrzegają jednak iż jedzenie dużych ilości czerwonego mięsa może prowadzić do rozwoju nowotworów, podwyższonego cholesterolu oraz innych skutków ubocznych. Dieta może być trudna w długotrwałym utrzymaniu ze względu na swoje restrykcyjne zasady i monotonność.

dieta-karniwora

ABOUT THE AUTHOR