Breaking News
 |  | 

Z innej beczki

Kryzys w związku.

img-responsive

Relacje między ludźmi nie zawsze wyglądają bajkowo. Niezgodności są rzeczą naturalną i nie należy ich traktować jako coś bardzo niebezpiecznego. Oczywiście zależy to od stopnia niezgodności z drugą osobą. Często, gdy poznajemy jakąś nową osobę, to wyobrażamy sobie nią i myślimy o niej, jako o kimś najlepszym, kto nie ma żadnych wad.

 

Jest to normalne, ponieważ zauroczyliśmy się w kimś, a może nawet zakochaliśmy. Gdy kogoś bardzo lubimy, to nie chcemy widzieć tej osoby, jako złą – często więc idealizujemy sobie nią w naszych głowach. Kryzys w związku może dopaść absolutnie każdą relację. Nie należy tego brać do siebie, tylko znaleźć rozwiązanie naszych problemów z partnerem. Czasami w trakcie długiego małżeństwa dwoje ludzi znudziło się sobą i mają już siebie bardzo dość – warto w takich przypadkach zrobić coś, co mogłoby ożywić taką relację.

 

Problemy w związku nie zawsze są problemami obydwu ludzi – może zdarzyć się również tak, że jeden z partnerów już nie kocha drugiej osoby i jej na nim nie zależy. W sytuacjach, gdy wiemy, że druga osoba nas nie chce, to nie ma co na siłę być w danym związku – rozstanie może okazać się naprawdę korzystne dla obydwu stron. Kryzys w związku może wystąpić także na początku znajomości lub po jej krótkim czasie – warto się wtedy zastanowić, czy faktycznie zależy nam na drugiej osobie i czy faktycznie chcemy z nią być. Czasem nie ma sensu tkwienia w relacje z drugą osobą, gdy już na początku się z nią nie dogadujemy. Oczywiście można dać sobie szansę, ale każdy przypadek jest inny.

kryzys-w-zwiazku

ABOUT THE AUTHOR