Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Krzem organiczny źródłem zdrowia.

img-responsive

Zawartość krzemu w organizmie człowieka jest bardzo zróżnicowana w zależności od wieku osoby. Bardzo trudno jest powstrzymać utratę krzemu, ponieważ organizm człowieka nie potrafi przyswoić krzemu mineralnego zawartego w nieprawidłowo przygotowanym pożywieniu.

 

Naukowcy sugerują, iż zmiany ilości krzemu wynikają nie tylko z powodu problemów z enzymem ale również są wynikiem zanikającej z wiekiem grasicy. Pierwiastek odgrywa istotną rolę w mineralizacji wapiennej i w przypadku jego deficytów występuje niedorozwój czaszki i kości długich. Od niego zależy również stan chrząstki, jest aktywny przy różnicowaniu się tkanek od tkanki łącznej.

 

Krzem organiczny jest bardzo efektywnym środkiem przeciwbólowym i przeciwhistaminowym działającym w kilka minut w sposób zauważalny w przypadku bólu stawów, skaleczeń, czy schorzeń oraz oparzeń czy rumieni zapalnych powstałych w wyniku kontaktu skórnego z niektórymi roślinami. Jest całkowicie nietoksyczny oraz nie zaobserwowano żadnych objawów ubocznych. Ma zdolność wnikania przez skórę do całego organizmu, docierając do obszarów i organów, których toczy się przewlekły proces chorobowy. Odgrywa ważną rolę w rekonstrukcji włókien elastyny i kolagenu, jak również we wczesnej fazie mineralizacji kości. Pomaga utrzymywanie przez organizm wilgotności tkanki łącznej. Krzem odgrywa ważną rolę w procesie odżywczym ustroju i jego detoksykacji.

krzem-organiczny-zrodlem-zdrowia

ABOUT THE AUTHOR