Breaking News
 |  | 

Ruch i sport

Gdzie ćwiczyć żeby schudnąć?

img-responsive

Kiedy pomyślimy o zrzuceniu zbędnych kilogramów, nasza pierwsza myśli brzmi, że musimy wykupić karnet na siłownię. A taka przyjemność do najtańszych nie należy. Co zrobić jeżeli nie stać nas na zakup karnetu? Istnieje wiele możliwości. Pierwsza z nich to siłownia na świeżym powietrzu.

 

W miastach można spotkać siłownie zewnętrzne praktycznie na każdym osiedlu lub w każdym parku. Bardzo często z tej formy aktywności korzystają osoby starsze. Drugą możliwością jest udział w zajęciach prowadzonych w domach kultury, niekiedy są to zajęcia darmowe (finansowane z budżetu miasta lub unijnego) lub odpłatność za takie jednorazowe wejście na zajęcia wynoszą ok. 10-15 zł. Możemy wybierać wśród przeróżnych zajęć np. zumba, aerobik, zdrowy kręgosłup. A co zrobić jeżeli nie mamy z kim zostawić swoich pociech, by wyjść poćwiczyć?

 

Tutaj również mamy dwa wyjścia. Możemy poszukać w internecie trenerkę/trenera, którego ćwiczenia przypadną nam do gustu i wykonywać je w domu lub zapakować malucha i wyjść do parku na spacer i po drodze wykonywać podstawowy zestaw ćwiczeń (można również zaprosić do takiego treningu zaprzyjaźnione mamy, w grupie zawsze raźniej).

gdzie-cwiczyc-zeby-schudnac

ABOUT THE AUTHOR