Breaking News
 |  | 

Z innej beczki

Dlaczego psy szczekają?

img-responsive

Szczekanie to sposób komunikowania się psa. Szczenięta szczekają z różnych powodów, na przykład aby wyrazić podekscytowanie podczas zabawy lub coś Ci powiedzieć – być może musi wyjść w nocy aby załatwić potrzebę lub chce, abyś go nakarmił. Może szczekać w oczekiwaniu, gdy trzymasz upragnioną zabawkę tuż poza jego zasięgiem. Szczenięta szybko dowiadują się, że szczekanie przyciąga uwagę właścicieli. Uważaj jednak, aby nie nagradzać szczekania, ponieważ może to stać się złym nawykiem na całe życie.

Psy mogą nauczyć się szczekania od innych psów. Jeśli masz starszego psa, który szczeka, gdy dzwoni dzwonek do drzwi, istnieje duża szansa, że szczeniak pójdzie w jego ślady. Twój szczeniak może również wychwytywać szczekanie psów z sąsiedztwa – zauważyłeś kiedyś, jak jeden pies szczekający na coś może zachęcić inne w okolicy do szczekania razem? Nawet pies szczekający w telewizji lub człowiek udający szczekanie mogą zachęcić szczeniaka do szczekania. Niektóre dźwięki, takie jak syreny lub nawet piskliwa muzyka, mogą również wywołać szczekanie lub wycie szczenięcia. Niektóre rasy psów, takie jak teriery, mogą szczekać więcej i głośniej, podczas gdy na przykład owczarki są w tym względzie bardziej powściągliwe.

W okresie socjalizacji szczeniaka, który trwa od około 6 do 12 tygodnia życia, maluch może szczekać na wszystko, co nieznane, w tym na ludzi i hałasy. Twój szczeniak może powtarzać to zachowanie w późniejszym okresie, począwszy od około czterech do sześciu miesięcy życia. W miarę jak szczeniak czuje się bardziej komfortowo w swoim domu i rozwija zachowania terytorialne, jego szczekanie może również stać się sposobem odstraszania intruzów lub ostrzeżenia, gdy ktoś zbliża się do twojego domu.

Więcej na https://petportal.pl/

dlaczego-psy-szczekaja

ABOUT THE AUTHOR