Breaking News
 |  | 

Z innej beczki

Odkryj kurkumę

img-responsive

Kurkuma jest w dalszym ciągu traktowana przez nas jako dość egzotyczna przyprawa o intensywnym smaku i charakterystycznej, żółtej barwie.

Ale kurkuma, zwłaszcza w połączeniu z miodem stanowi naturalną mieszankę, która potrafi zdziałać cuda w organizmie. Pomaga pozbyć się toksyn, działa przeciwzapalnie a także, jak twierdzą niektórzy, dzięki swoim właściwościom zapobiega namnażaniu się komórek rakowych, wspomaga metabolizm i wątrobę. Najlepiej działa w połączeniu z miodem a także odrobiną pieprzu czarnego, który jest inhibitorem wszystkich dobroczynnych substancji w kurkumie.

Wystarczy zmieszać miód z łyżeczką kurkumy, dodać pieprz. Najlepiej jest przyjmować łyżeczkę dziennie. Tak przygotowaną miksturę, zw względu na charakterystyczny smak kurkumy, najlepiej jest rozpuścić w szklance ciepłej wody i wypić.
Oczywiście efektów nie można spodziewać się od razu, to raczej kuracja dla cierpliwych. Warto natomiast się do niej przekonać, ponieważ jest tania i sprawdzona już dawno przez mieszkańców Azji.

odkryj-kurkume

ABOUT THE AUTHOR