Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Dieta niskotłuszczowa

img-responsive

Dieta niskotłuszczowa to sposób żywienia oparty jak sama nazwa sugeruję na jak największym ograniczeniu zawartości tłuszczy w diecie.

 

Należy jednak rozróżnić szkodliwe tłuszcze trans które są zawarte w pokarmach typu fast food czy słodyczach od zdrowych tłuszczy np. zawartych w awokado które są wartościowe dla naszego zdrowia oraz zawierają witaminy z grup A, D,E i K. Zdrowe tłuszcze to jedyne tłuszcze dopuszczalne w diecie niskotłuszczowej lecz mimo to powinny stanowić najmniejszą część naszego planu żywieniowego.

 

Nie powinno się również przesadzać z węglowodanami w tej diecie. Dieta niskotłuszczowa polecana jest jako profilaktyka w leczeniu np. miażdżycy oraz w celu leczenia cholesterolu. Znajduję również zwolenników pośród osób pragnących zgubić zbędne kilogramy. Dobrze zbilansowana dieta niskotłuszczowa pomimo narzucania pewnych restrykcji może pozytywnie wpłynąć nasze zdrowie ze względu na wykluczenie żywności wysoce przetworzonej która spożywana zbyt często prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

dieta-niskotluszczowa

ABOUT THE AUTHOR