Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Przepyszne, zdrowe soki z domowego zacisza.

img-responsive

Od dłuższego czasu panuje trend na to co ekologiczne, zdrowe, domowe i własne. Ludzie coraz więcej rzeczy przygotowują sami w domu, daje to mały powrót do przeszłości, jednak niesie ze sobą niesamowite skutki. Domowe wypieki, mięsa, sery a nawet napoje. Pełne witamin, minerałów i składników odżywczych, które są w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowanie ludzkiego organizmu na niektóre ich rodzaje. Soki pełne ulubionych warzyw i owoców to sekret zdrowia i młodego wyglądu, przy tym bardzo proste w wykonaniu i niezwykle tanie w przygotowaniu.

Osoby chętne do wytwarzania własnego, domowego soku stają przed wyborem sprzętu do wyciskania soku. Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń do wyciskania i miksowania soków owocowych i warzywnych. Najważniejsze, by podjąć przemyślaną decyzję i dobrać sprzęt pod swoje własne potrzeby i oczekiwania. Miejmy nadzieje, że poniższy artykuł wspomoże Państwa w podjęciu decyzji.

Sokowirówka czy wyciskarka?

Najbardziej popularną jest wyciskarka wolnoobrotowa, to ona króluje wśród urządzeń pozyskujących sok. Ich cena jest odrobinę wyższa od sokowirówek dostępnych na rynku, aczkolwiek ich technologia i nowoczesność przebija inne o głowę. Proces powolnego miażdżenia składników przez silną i mocną śrubę, która pozwala na maksymalne wykorzystanie składników odżywczych. Sokowirówka natomiast rozdziela sok w rekordowej prędkości. Jest tańsza, ale nie pozwala na wykorzystanie soku ze świeżych liści, kiełków itp. Z powodu procesu pozyskiwania soku zostaje on wysoko napowietrzony i traci wiele składników odżywczych. Szybko się rozwarstwia i psuje.

Podsumowując, najlepszym wyborem jest wyciskarka wolnoobrotowa, która pozwala na przygotowanie przepysznych, pełnych zdrowia soków zarówno owocowych, jak i warzywnych, na bazie liści, kiełków i czego sobie tylko zamarzysz. Mimo dużo wyższej ceny, warto zainwestować w sprzęt dobrej jakości, skomponowany z wytrzymałych komponentów, który posłuży w domu przez kilka kolejnych lat urozmaicając domową dietę.

 

przepyszne-zdrowe-soki-z-domowego-zacisza

ABOUT THE AUTHOR