Breaking News
 |  | 

Ruch i sport

Zabezpieczenie twarzy w boksie

img-responsive

Jedną z najbardziej niebezpiecznych dziedzin sportu jest boks. Mimo, że sport ten jest wyjątkowy i niepowtarzalny, wzbudza liczne emocje, jest pełen pasji i zaangażowania, to jednak jest też na swój sposób niebezpieczny. A to dlatego, że jest to sport kontaktowy i przeciwnicy mogą sobie zrobić wzajemną krzywdę, co często ma miejsce. Są oczywiście chwyty niedozwolone, ale i tak wiele części ciała obrywa w czasie walki. Dlatego przed każdą walką na ringu trzeba się w odpowiedni sposób zabezpieczyć.

Ochrona twarzy

Jedną z części ciała, które są najbardziej narażone na urazy w czasie walki, jest twarz. Dlatego podstawą w ekwipunku boksera musi być kask, który będzie miał też specjalną ochronę kości policzkowych i nosa. Jednak to nie wszystko, mocno narażone na urazy są także zęby. Przez to każdy bokser koniecznie musi się zaopatrzyć w ochraniacze na zęby https://sportemo.pl/sprzet-bokserski/ochraniacze-na-zeby. To specjalne osłonki na zęby, które razie ciosu w szczękę, ochronią zęby przed wypadnięciem czy uszkodzeniem.

Jakie ochraniacze kupić?

Szukając dobrych ochraniaczy na zęby, warto się zastanowić nad bezbarwnymi ochraniaczami, które będą idealnie dopasowane do szczęki. Do wyboru jest kilka rodzajów ochraniaczy, wśród nich ochraniacze pojedyncze, podwójne, jednowarstwowe i żelowe. Najbardziej zaawansowane są ochraniacze żelowe.

zabezpieczenie-twarzy-w-boksie

ABOUT THE AUTHOR