Breaking News
 |  | 

Ruch i sport

Bokser, którego pamięta cały świat.

img-responsive

Najsłynniejszy bokserem wszech czasów jest Muhammad Ali, który przyszedł na świat jako Cassius Marcellus Clay Jr. Jego przygoda z boksem zaczęła się bardzo przypadkowo. Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się w wieku dwunastu lat, wtedy otrzymał rower wyścigowy, który został mu później skradziony.

 

Cassius poszedł zgłosić kradzież na policję i poznał tam policjanta, który był również trenerem boku i skierował młodzieńca na zajęcia bokserskie. Upór i determinacja doprowadziły młodego adepta na sam szczyt. Jego pierwszym sukcesem było zdobycie złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie w kategorii półciężkiej. W finale igrzysk pokonał Polaka, Zbigniewa Pietrzykowskiego.

 

W październiku 1960 stoczył swoją pierwszą walkę w boksie zawodowym z Tunneyem Hunsakerem, którą wygrał na punkty. Jego kariera nabrała tempa, jako 22 -letni chłopak został mistrzem świata i został członkiem “National of Islam”, radykalnego odłamu czarnoskórych Amerykanów. Dodatkowo zmienił nazwisko na Muhammad Ali. Pomimo wielu nie powodzeń zawsze podnosił się z kolan i walczył dalej. Swoją karierę zakończył w 1981 roku.

bokser-ktorego-pamieta-caly-swiat

ABOUT THE AUTHOR