Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Owsianka – najlepsze śniadanie

img-responsive

Wśród mnóstwa propozycji diet odchudzających, które królują w Internecie i są akurat modne można wyraźnie zobaczyć, że są potrawy które polecają praktycznie wszyscy dietetycy.

 

Jedną z takich potraw jest owsianka. Owsianka to nic innego jak płatki owsiane zalane ciepłym mlekiem lub wodą, z dodatkiem owoców lub nasion, czasem miodu i cynamonu. Owsianka jest uważana przez wielu za najzdrowsze śniadanie jaki można sobie zaserwować. Płatki owsiane należą do grup pokarmów, które stopniowo uwalniają energię, co zapobiega spadkom poziomu cukru we krwi a co za tym idzie – zachciankom. Owsianka to doskonałe źródło błonnika pokarmowego, który jest niezbędny w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Jedząc płatki owsiane dostarczamy swojemu ciału witamin z grupy B, magnezu i żelaza. Płatki owsiane pomagają też kontrolować wagę dzięki zawartości białka.
Owsiankę można przyrządzić z mlekiem lub z wodą, należy jednak wystrzegać się gotowych owsianek które można kupić w marketach, gdyż zawierają one sporo cukru.

owsianka-najlepsze-sniadanie

ABOUT THE AUTHOR