Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Dieta DASH

img-responsive

Dieta DASH jest to nowatorski sposób komponowania swojego jadłospisu w oparciu o jak największe ograniczenie sody. Inną nazwą tej diety DASH jest to dieta niskosodowa.

 

Początkowym założeniem tej diety miała być profilaktyka leczenia osób z nadciśnieniem tętniczym aby mogły odejść od klasycznego sposobu leczenia farmakologicznego lub go wspomóc. Jednak po czasie oprócz korzystnych wpływów dla osób z nadciśnieniem zaczęto polecać tę dietę również dla osób zmagających się z nadwagą.

 

Dieta niskosodowa jest to dieta eliminacyjna która która opiera się na spożywaniu dużej ilości owoców, warzyw, produktów zbożowych, niskotłuszczowe bądź beztłuszczowe produkty nabiałowe oraz skupia się na ograniczeniu cholesterolu i tłuszczy nasyconych i trans. Zbilansowana dieta niskosodowa bez wątpienia jest korzystna dla zdrowia oraz pomaga w profilaktyce zapobiegania wielu chorób.Stosując się do wytycznych tej diety można stosować ją długoterminowo i przy ograniczeniu kalorii i włączeniu aktywności fizycznej może pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami bez efektu jojo.

dieta-dash

ABOUT THE AUTHOR