Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Co powinna zawierać torba do szpitala przyszłej mamy?

img-responsive

Na początku ciąży młodym rodzicom wydaje się, że 9 miesięcy to bardzo dużo czasu i zdążą spokojnie z najważniejszymi sprawami przed nadejściem potomka. Jednak życie pisze różne scenariusze i nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Dlatego warto już na początku przygotować podstawowe rzeczy, aby później nie załatwiać ich w stresie.

Jednym z ważniejszych elementów planu ciąży jest wyprawka dla przyszłej mamy.

Kiedy okaże się, że kobieta musi udać się na hospitalizację wcześniej niż było to określone przez lekarza to dobrze mieć przygotowaną torbę z najpotrzebniejszymi rzeczami, aby skupić się na szybkim dojechaniu do szpitala a nie kompletowaniu wyprawki. Zdenerwowany tata może nie być w stanie spakować wszystkiego co konieczne a kobieta z pewnością nie będzie miała do tego głowy odczuwając skurcze i przygotowując się do porodu.

Co powinna zawierać wyprawka?

Przede wszystkim środki higieny osobistej takie jak szczoteczka do zębów, pasta, podstawowe kosmetyki oraz co najważniejsze podpaski poporodowe. Oprócz tego przyda się co najmniej klika dłuższych koszul nocnych oraz szlafrok i kapcie. Warto również od początku ciąży kompletować dokumenty związane ze stanem zdrowia matki i dziecka, teczkę najlepiej włożyć do torby z wyprawką, aby w razie potrzeby lekarz przyjmujący kobietę wiedział z jakimi problemami w czasie ciąży się borykała. Dodatkowymi elementami wyprawki, które mogą się w niej znaleźć, ale nie muszą są na przykład poduszka do karmienia czy po prostu książki, które mama kiedy odpocznie po porodzie i będzie miała siły to może przeczytać i się nieco zrelaksować.

Oprócz rzeczy dla kobiety istotne jest też przygotowanie podstawowych produktów dla noworodków.

Są to body, najlepiej typu pajacyk, aby dziecku było wygodnie a także czapeczka, skarpetki i rękawiczki. Oprócz tego koniecznie należy spakować pieluszki np. tetrowe oraz rożek, w którym maluszek będzie leżał po urodzeniu. Można również przygotować kilka podstawowych kosmetyków m.in. krem na odparzenia.

 

co-powinna-zawierac-torba-do-szpitala-przyszlej-mamy

ABOUT THE AUTHOR