Breaking News
 |  | 

Ruch i sport

Trening w domu

img-responsive

Odchudzanie to długotrwały proces. Nie wierz w żadne reklamowane produkty, które według producenta cudownie spalającą nadmierną tkankę tłuszczową, ponieważ odchudzą jedynie twój portfel. Racjonalna utrata zbędnych kilogramów wiąże się ze zmianą diety i regularną aktywnością fizyczną.

 

Odchudzanie kojarzy Ci się głównie z morderczym treningiem na siłowni? Nic bardziej mylnego. Doskonały trening wykonasz również w domowym zaciszu i na początku wcale nie potrzebujesz super profesjonalnych sprzętów. Najważniejszą zasadą jest: MOTYWACJA. Bez chęci i cierpliwości twój zapał szybko opadnie. Domowa siłownia jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. W dłuższej perspektywie czasu oszczędzisz nie tylko na karnetach, ale również na czasie. Dodatkowo sprawdzi się, jeżeli nie lubisz ćwiczyć w grupie.

 

Nie potrzebujesz bieżni, roweru treningowego ani orbitreka. Na początek wystarczy skakanka, dzięki której zrobisz idealną rozgrzewkę. Przyda Ci się przede wszystkim dobra mata, para hantli i opcjonalnie gumy oporowe. Dzięki gumom wykonasz solidny trening siłowy i ogólnorozwojowy, który przyniesie widoczne efekty. Nie zniechęcaj się. Niektórzy po miesiącu stracą kilka kilogramów, innym to zajmie kilka miesięcy. Regularna aktywność fizyczna sprzyja zachowaniu zdrowia i lepszego samopoczucia.

trening-w-domu

ABOUT THE AUTHOR