Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Dieta niskowęglowodanowa

img-responsive

Dieta niskoeglowodanowa to dieta jak sama nazwa sugeruje, dieta ograniczająca ilość spożywanych węglowodanów. Zazwyczaj zaleca się aby ograniczyć je do najwyżej 45% w planowanym dziennym jadłospisie.

 

Dieta niskowęglowodanowa na początku była dedykowana głównie osobo chorującym na cukrzycę jednak z biegiem czasu zyskała również na popularności osób szukających sposobu na utratę zbędnych kilogramów. Dieta jest jest dosyć restrykcyjna ponieważ osoby ją stosujące muszą wykluczyć ze swojego jadłospisu powszechne produkty takie jak pieczywo, makarony, kasze, słodycze oraz słodzone napoje czyli wszystko to co zawiera węglowodany.

 

Ograniczenie węglowodanów powoduję iż osoba przestrzegająca diety niskowęglowodanowe musi koncentrować swój jadłospis na podaży tłuszczy i białka co może z czasem prowadzić do zburzeń gospodarki hormonalnej i innych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego zaleca się włączenie do diety warzyw ponieważ zawierają witaminy oraz pomagają zbilansować i urozmaicić ten styl żywienia. Potwierdzono iż dieta niskowęglowodanowa jest bezpieczna przy krótkim stosowaniu lecz nie została zbadana jako długotrwały plan żywieniowy.

dieta-niskoweglowodanowa

ABOUT THE AUTHOR