Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Dlaczego sen jest istotny dla zdrowia skóry i urody?

img-responsive

Nie od dziś mówi się, że sen jest jednym z kluczowych czynników wpływających na zdrową skórę, a tym samym naszą urodę. Szacuje się, że osoba dorosła powinna przesypiać 7-8 godzin. Jednak, w jakiś sposób zdrowy sen wpływa na urodę? Oto kilka najważniejszych informacji, o których powinien wiedzieć każdy z nas!

Sen a zdrowie skóry

Nie od dziś wiadomo, że zdrowy sen ma korzystny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednak jak się okazuje, osoby dbające o jakość, a także długość swojego wypoczynku mogą się cieszyć lepszym zdrowiem skóry. Przekłada się to na poprawę urody, większa pewność siebie czy zwiększa poczucie atrakcyjności. Nic dziwnego, zwiększa się blask skóry na skutek poprawy krążenia krwi. Oprócz tego pozwala na redukcję stresu, lepsze samopoczucie oraz pozbycie się toksyn z organizmu. Warto również wiedzieć o trzech najważniejszych kwestiach – a jakich?

Regeneracja komórek

W trakcie wypoczynku organizm regeneruje się. Kwestia ta dotyczy również komórek skóry, które szybciej się odnawiają. Pomaga to w utrzymaniu nie tylko zdrowego, ale także młodszego wyglądu skóry.

Produkcja kolagenu

Zdrowy sen korzystnie wpływa na ilość kolagenu – wówczas znacznie zwiększa się jego produkcja. Jest on niezwykle ważny, gdyż nadaje skórze elastyczności oraz jędrności, a to przekłada się na redukcję zmarszczek.

Lepsze gojenie się ran na skórze

Wypadki się zdarzają, dlatego na naszej skórze mogą pojawić się większe lub mniejsze skaleczenia, zadrapania lub inne mikrouszkodzenia. Zdrowy sen znacząco pomaga w procesie gojenia, a także odnowy tkanek.

Jak skomponować wygodę łóżko?

Dobry materac odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu. Przede wszystkim dba o efektywny wypoczynek, który przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Poprzez odpowiednie dopasowanie go do osobistych preferencji, mamy pewność, że nasz kręgosłup ma optymalne wsparcie. Przekłada się to na redukcję bólu pleców, a także właściwą regenerację mięśni. A jakie akcesoria sypialniane wchodzą w skład odpowiednio skomponowanego łóżka? Uwzględnia się tutaj m.in.:

  • poduszkę – odpowiada za prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym,

  • kołdrę – jej głównym zadaniem jest zagwarantowanie nam właściwego komfortu termicznego,

  • pościel i prześcieradło – gwarantują higieniczne oraz antyalergiczne warunki do wypoczywania,

  • stelaż – pozwala na prawidłowe wsparcie materaca, co przekłada się na zwiększenie komfortu w czasie wypoczynku,

  • ochraniacz na materac – chroni podłoże do spania przed zabrudzeniem, zanieczyszczeniem oraz zawilgoceniem.

Nie ma co ukrywać – sen jest kluczowy dla zachowania skóry w dobrej kondycji. Postawmy zatem na komfortowe łóżko oraz uwzględnimy zasady higieny snu. Nie zapominajmy również o codziennych rytuałach pielęgnacyjnych!

Artykuł sponsorowany.

dlaczego-sen-jest-istotny-dla-zdrowia-skory-i-urody

ABOUT THE AUTHOR